اعلان ویــژه

http://www.khalkhalim.com/images/stories/tmp/37.jpg

معرفی اجمالی شهرستان خلخال

شهرستان خلخال یک منطقه کوهستانی با طبیعتی بکر و بسیار زیباست که در جنوب استان اردبیل واقع شده است و مرکز آن شهر خلخال یا هروآباد است .

این شهرستان با دارا بودن 85 در صد از جنگلهای استان اردبیل از طرف شمال به شهرستان کوثر ، از شرق به استان گیلان ، از جنوب به استان زنجان و از غرب به شهرستان میانه  آذربایجان شرقی حدود می شود .

 

ادامه معرفی خلخال  ...

درباره وبسایت خلخالیم

وب سایت شخصی "خلخالیم" ( کلمه ترکی به معنی خلخال من ) بعنوان اولین وب سایت جامع شهرستان خلخال با رویکرد فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ، از تاریخ 8 / 8 / 88 ( سالروز ولادت با سعادت امام هشتم ) افتتاح و کار خود را شروع کرده است .

این وبسایت در سایت ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران ، متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت گردیده و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .
وب سایت خلخالیم یک نشریه الکترونیکی است که متعلق به همه خلخالیهای دنیاست از دورترین روستاهای خلخال گرفته تا خلخالیهای خارج از کشور .

>> ادامه ...

از اینکه ما رو همراهی میکنید خوشحالیم و بینهایت از شما ممنونیم

عضویت در سایت خلخالیم

از تمامی شهروندان عزیز خلخالی دعوت می کنیم با درج نام و نام خانوادگی خود اقدام به ثبت نام در سایت نمایند .

همچنین افرادی که مایل به همکاری با سایت هستند ، نوع کاربری آنها بعدا و با هماهنگی مدیریت سایت قابل ارتقاء بوده و امکان درج مطلب در سایت را خواهند داشت .

چنانچه به هر دلیلی گذرواژه خود را فراموش کردید , برای فعال سازی آن از لینکهای "بازیابی گذرواژه" یا "بازیابی شناسه" که در زیر فرم ثبت نام درج شده استفاده نمایید و یا بصورت دستی برای مدیریت سایت ایمیل ارسال نمائید

لازم به ذکر است که مشخصات شما نزد مدیریت سایت محفوظ خواهد بود


برای عضویت در سایت لطفا کلیک کنید ...

  • اخبار پایین صفحه
  • صفحه اصلی
  • فید خبرخوان
  • همه پایگاههای وب خلخال
  • جستجوگر ویژه

http://khalkhalim.com/images/stories/tablighat2/h_zendan1.jpg

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

Home اخبار سرمقاله امسال هم پای لنگ تفرجگاه اندبیل به مقصد نرسید
امسال هم پای لنگ تفرجگاه اندبیل به مقصد نرسید فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 28 شهریور 1396 ساعت 14:17

درست یک دهه از زمانی که برای نخستین بار مسؤولان به فکر آبادانی تفرجگاه اندبیل افتادند، می‌گذرد ولی پای لنگ تفرجگاه اندبیل هنوز به مقصد نرسیده است.

 

درست یک دهه از زمانی که برای نخستین بار مسؤولان به فکر آبادانی تفرجگاه اندبیل افتادند، می‌گذرد و هنوز این تفرجگاه همان چهره قدیمی خود را به یادگار داشته و رویای اشتغال و تولید و زدودن چهره بیکاری از منطقه خلخال به واقعیت تبدیل نشده است.

از زمان مسؤولیت سید حسین صابری، استاندار اردبیل در دهه 80، زمزمه گردشگری و استفاده از منابع خدادادی این منطقه کلید خورد اما در دوه مسؤولیت این مقام استانی همچنان در حد مصوبه ماند.

در زمان مسؤولیت اکبر نیکزاد در اوایل دهه 90، کلنگ ساخت مجموعه گردشگری اندبیل به زمین خورد و با پایان مسؤولیت این استاندار نیز این مجموعه همچنان شروعی نداشت.

در زمان مسؤولیت مجید خدابخش بود که این منطقه جهت تبدیل شدن به یک مجموعه توریستی، با امکانات متعدد گردشگری و سلامت، اولین بار به یک سرمایه گذار خصوصی واگذار شد تا مردم اندبیل و خلخال، آرزوهای خود را محقق شده ببینند.  از سال 1392 و با قطعیت یافتن واگذاری 11 هکتار زمین به محمد میرلوحی، فعالیت چند روزه‌ای در این تفرجگاه انجام شد و تنها سرمایه‌گذار آن پس از چند سال فقط 18 ستون بتونی و سیمانی را در این مجموعه به مردم تحویل داد.

مسؤولان استانی و فرمانداران خلخال از زمان مسئولیت ذبیح الله عبداللهی، هوشنگ محمدی، مهدی احمدی و علی نظری شیخ احمد، پیگیری‌هایی انجام دادند اما نتیجه مثمر ثمری به دنبال نداشت؛ چرا که با واگذاری زمین به فردی که در سال حتی یکبار هم قدم به شهر خلخال و تفرجگاه اندبیل نگذاشت سودی عاید مرد خلخال نشد.

سرمایه‌گذار حتی به خود زحمت حضور در جلسات را هم نداد و به سختی و شاید به تعداد انگشتان دست در این شهرستان دیده شد.

علی نظری شیخ احمد، در 26 شهریور ماه 1394، در نشست نخبگان خلخال از بی‌توجهی سرمایه‌گذار بخش خصوصی تفرجگاه اندبیل انتقاد کرد و گفت: سرمایه‌گذار تفرجگاه اندبیل خلع ید خواهد شد.

در زمان مسؤولیت جلیل جعفری بنه خلخال، نماینده سابق مردم خلخال و کوثر در مجلس، بارها آغاز به کار بخش خصوصی را پیگیر شد اما سرمایه‌گذار هر بار بهار و تابستان و زمستان را بهانه‌ای برای حضور و فعالیت خود عنوان کرد.

بشیر خالقی، نماینده فعلی مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی‌، ضمن انتقاد از نحوه واگذاری زمین به سرمایه‌گذار و عدم پیشرفت این پروژه، بخش خصوصی حاضر در پروژه را ناتوان عنوان کرد.

از سوی اداره میراث فرهنگی و گردشگری نیز بارها مدیران کل و معاونان و مدیران شهرستان قول‌هایی برای ایجاد تله‌کابین‌، بیمارستان سلامت، تله‌سیژ و اقامت‌گاه داده شد اما هرگز عملی نشد.

اکنون سیمای اندبیل با وجود چندین آلونک فروش مواد غذایی به همه چیز غیر از تفرجگاه شباهت دارد.

فریدون بابایی اخیراً در گفتگو با خلخالیم گفت : متاسفانه پیمانکار مربوطه به تعهداتش عمل نکرده است و ما یک سال هم به ایشان وقت دادیم، الان هم اخطارهای لازم را به ایشان داده ایم و در حال حاضر نیز از ایشان ناراضی هستیم. احداث سرویس بهداشتی و یک ابنیه کوچک به هیچ وجه مورد قبول ما و مردم نیست و خواسته‌ای که از این پروژه بود، احداث تله کابین و امکانات مناسب گردشگری بود که متاسفانه انجام نشد . واقعیت قضیه این است که اگر این منطقه در اختیار این پیمار نبود، ما امسال برای بیله‌دیر بودجه مصوب می کردیم و این منطقه را برای حضور سایر سرمایه‌گذاران، جذاب تر می‌کردیم . بعنوان مثال همین بهبود شرایط منطقه ازناو باعث شده، طی مدت اخیر، حداقل 20 سرمایه گذار برای ایجاد یک سری امکانات ( زیپ لاین، پل معلق، امکانات تفریحی و ... ) در ازناو اعلام آمادگی نمایند. در واقع جذابیت های ایجاد شده در ازناو باعث شده سرمایه گذارانی که تا دیروز برای حضور، تردید داشتند، برای حضور در این منطقه حتی به رقابت با همدیگر بپردازند. در مورد منطقه بیله‌دیر هم همین شرایط حاکم است . اگر جذابیت منطقه افزایش یابد، قطعا می‌توان سرمایه گذاران متعددی را برای تکمیل جذب کرد. ما در صدد هستیم که سرمایه گذار مربوطه را که به تعهداتش عمل نکرده، خلع ید کنیم.

حال جای این پرسش از مسؤولان استانی است اگر این فضای تفرجگاهی در سایر مناطق کشور بود، باز هم دچار چنین وضعیتی بود یا چهره‌ای متفاوت با سیمای گردشگری جهانی داشت؟/به نقل از فارس با مطالب تکمیلی خلخالیم

 

یادداشت  

 
#1 همشهری 1396-06-29 10:08
باسلام.
به مسئولین ذیربط بگوئید: شما را به خدا قسم بگذارید طبیعت خدا همان گونه که هست بکر بماند ... مگر نه اینکه هر جا که بشر پا گذاشته جز خرابی و ویرانه چیزی باقی نگذاشته است ؟؟؟ کمی دقیق نگاه کنید ، تا زمانی که کسی پا پیش نگذاشته بود و حرف از به اصطلاح آبادانی و خدمترسانی در طبیعت نزده بود اینگونه مناطق دستخوش عواملی چون انباشت زباله و تغییر اقلیم و تولید صداهای ناهنجار و ناهنجاریهای اخلاقی نشده بود . در سالهای نه چندان دور مردم واقعا از این مناطق لذت می بردند و هیچ مشکلی هم نداشتند و زباله هم تولید نمیشد... خواهش میکنم زباله حاشیه رودخانه ازناو را نگاه کنید ، بنده شخصا هفته قبل فرصت کردم و وقت گذاشتم و 3 گونی زباله از حاشیه رودخانه که محتویات آن چیزی جز پوست تنقلات ( چیپس . پفک و ...)و ظروف یکبار مصرف نبود ، جمع آوری کردم. آیا باید به خاط نان آوری یک عده به مردم خیانت کرد ؟؟؟ بدانید که قطعا و یقینا خیانت به طبیعت و زمین خیانت به خلق الله و جامعه بشری است . ممنون
 
 
#2 سیدلطف اله پاشازاده 1396-06-29 15:29
سلام و درود بر اهالی شهرم خلخال
بنده آرزومندم چنین پروژه های مطالعه نشده و بدون آینده پژوهی هیچگاه در شهرم آغاز نشده و اگر آغاز شده اند ب سرانجام نرسند. مشروحا طی دو نوبت پیام گذاشته ام ولی خلخالیم متاسفانه آن را بر خلاف نظرات توسعه بخش شهر و استان دیده و انتشار نداده اند. عزیزان شهر سرسبزم خلخال، آینده خاک خلخال را با پول عوض نکنید...محیط زیست و سادگی خاک آنجا و آبا و اجداد ساده زیست و درستکار ما بر گردن مان حق دارند و آینده را نباید هلاک کنیم.

پاسخ مدیر : با سلام. لطفا به نکته اصلی توجه فرمائید
در حال حاضر اتفاق به مراتب بدتری به وقوع پیوسته است . سرمایه گذار زمینی را از منابع طبیعی به اسم توسعه در اختیار گرفته و عملا به وعده خود عمل نکرده است .این زمین اگر تعیین تکلیف نشود، چه بسا اتفاقات بسیار ناگواری برای آن بیافتد . حال آنکه اگر این زمین که جزو منطقه گردشگری بیله دیر هست تعیین تکلیف شده و بعنوان منطقه گردشگری ساماندهی شود، از بسیاری از دست درازی ها در امان خواهد ماند .
 
 
#3 همشهری 1396-07-04 12:18
کسی مثل آیت الله خلخالی لازمه تا این نابسامانی افراد به ظاهر سرمایه گذار را تعیین تکلیف کنه والا خلخال که هیچ بلکه استان اردبیل را هم به صفر ضرب میکنن و بازیچه ای میشه در دست همان افراد به ظاهر سرمایه گذار سیاستمدار
 
 
#4 محسن 1396-07-14 11:50
دقیقا نظرات دوستان درسته منطقه ای که جزو سرمایه های ملیه به چه حقی در اختیار یک مشت کاسب قرار داده شده و طبیعتش تخریب شده
 

اضافه‌ كردن نظر

** لطفا در قسمت تصویر امنیتی فقط نتیجه عمل ریاضی را درج بفرمایید و از نوشتن کل عبارت ریاضی خودداری فرمائید **


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

آمار سایت

فرم ورودlogo-samandehi

برای بهره گیری از قابلیتهای گرافیکی صفحه لطفا از مرورگرهای مناسب استفاده نمایید

خلخالیم را محبوب کنید